25/5 cluburi de copii25/5 kid’s clubs

25 cluburi de copii in 5 ani

Scopul cluburilor infiintate  este acela de a contribui la implinirea nevoile spirituale ale copiilor și a familiilor acestora.   Momentan nu avem nevoie de clădiri . Organizam intalnirile oriunde copiii se aduna – în case , la locuri de joaca sau terenuri de sport, etc.  In schimb, nevoia mare este aceea  de lucratori.  Acestia organizeaza activitatile din cadrul cluburilor dar merg  si in vizita la părinții copiilor care participa. Dorinta si speranta noastra este ca acesti micuti sa-L cunoască pe Isus iar prin ei si părinții lor . In felul acesta,  o biserică  poate lua fiinta in localitatea respectiva.

Lucratorii au doua sarcini. Prima este să se întâlnească cu copiii o data sau  de două ori pe săptămână. A doua  si cea mai provocatoare este  ucenicizarea tuturor copiilor care participa  și implinirea nevoile lor spirituale.

Cum poti sa te implici:

Dacă sunteți călăuziți de Dumnezeu:

• puteti alege si sprijini unul sau mai multe cluburi de copii.
    • Va puteti ruga regulat pentru copiii clubului si parintii acestora
    • Puteti contacta ( prin lucratori ) copiii participanti si ii puteti incuraja
    • Puteti trimite materiale pentru activitatile din cadrul cluburilor
    • Ii puteti incuraja pe lucratori prin e-mail, telefon sau le puteti trimite materiale de echipare pentru aceasta lucrare
    • Puteti sprijini financiar costurile de transport  sau nevoile lucratorilor
    • Scoala duminicala din cadrul bisericii  dumneavoastra poate adopata unul dintre aceste cluburi. De asemenea ii puteti incuraja pe copiii dumneavostra sa se implice prin una din metodele amintite mai sus
    • Va puteti implica personal in infiintarea unui alt club de copii intr-o zona/ localitate noua. Ne puteti vizita pe termen scurt / lung si puteti lua parte la activitaile de initiere,  evanghelizare sau organizare ale clubului.
    • Organizarea si coordonarea unei echipe de misiune pe termen scurt/ lung   care sa sprijine activitatile si obiectivele proiectului 25/5 kids clubs
    • Promovarea proiectului in biserica / organizatia  dumneavoastra

25/5 Kids clubs

Our goal is to start 25 new Kids’ Clubs in the next 5 years.

The concept of Kids’ Clubs is to meet the spiritual needs of the children and their families in each village. We currently do not have a need for buildings.  Instead, we simply meet anywhere the children gather – in homes, on playgrounds, etc.  We need support for club facilitators. The club facilitators visit with the children as well as their parents. As the children come to know Jesus, it is our hope that their parents will also accept Him.  In turn, a church can be started in their village. The strategy and hope is to begin with the children and eventually reach their parents.

The facilitators have two jobs.  The first is to meet with the children for one or two hours a week. The second job is to disciple all the children and care for their spiritual needs. This project is in progress

If you would like to partner with us through this program:

• you may do so by adopting a current Kids’ Club or by helping start a new one.
  • If you are led by the Holy Spirit, you may choose to support one or many Kids’ Clubs.
  • You may also send e-mails or cards to encourage Kids’ Club facilitators.
  • Another option is for your children’s Sunday School classes to adopt a Kids’ Club.

Please let us know if the Lord is leading you to be involved!