Viziune si Misiune

Scopul nostru este sa-L glorificam pe Dumnezeu.

“ca sa slujim de lauda slavei Sale, noi, care mai dinainte am nadajduit in Hristos.” Efeseni 1:12

Viziunea noastra este o comunitate de credinciosi care duce speranta lui Hristos din Draganesti-Olt pana la marginile pamantului.

Misiunea noastra: Sa implinim nevoile spirituale si materiale ale oamenilor. Implinim nevoile spirituale ale oamenilor atunci cand ii evanghelizam si ii ucenicizam.

Căci Fiul Omului a venit să caute și să mântuiască ce era pierdut. Luca 19:10

Nevoile materiale sunt implinite prin diferite proiecte sociale (“O undita nu un peste”, programul After-school, ajutor cu alimente si haine, lucrarea cu vaduvele si familii nevoiase).

Isus călătorea prin toate cetățile și satele, dând învățătură în sinagogile lor, predicând Evanghelia Împărăției și vindecând orice boală și orice neputință. Matei 9:35

Misiunea noastra se desfasoara pe 3 niveluri:

Local -Draganesti –Olt 12.000 loc

Zonal – Oltenia (Olt, Dolj) – peste  1 mil. loc

International- Zona Balcanilor si Siberia

Rugaciunea noastraVie Imparatia Ta!”

Valorile noastre: Sfanta Scriptura, conducerea si lucrul in echipa, ucenicia, evanghelizarea si plantarea de biserici, partasia, inchinarea si slujirea semenilor.

Strategia noastra: Consideram ca viziunea noastra se va implini atunci cand:

1. vom investi constant in formarea si recrutarea de slujitori (persoane implicate)
  2. care sa dezvolte  proiecte relevante
  3. in parteneriat cu alte  biserici si organizatii.