Chemați pentru a duce speranța

Str Nicolae Titulescu, nr 166, Drăgănești-Olt | Duminică 10.00 am și 5.00 pm

Întâlniri publice

În fiecare duminică ne întâlnim pentru a celebra salvarea primită din partea lui Dumnezeu. Avem momente de relaționare și părtășie, ne închinăm prin cântec dar și prin ascultarea predicilor inspirate din Cuvântului lui Dumnezeu, Biblia. De asemenea, pentru că fiecare din noi are nevoie de încurajare și călăuzire specifică în provocările vieții,  biserica Speranța se întâlnește în fiecare vineri după amiază, în grupe mici, pentru a studia Cuvântul lui Dumnezeu și pentru a ne încuraja reciproc la o trăire sfântă.

Te invităm cu mare drag să ni te alături  de fiecare dată cînd ai ocazia!

Biserica Speranța exista doar datorita lui Dumnezeu.
In anul 2003, o echipa de misionari sustinuta de biserici din ţara şi din strainatate, a inceput lucrarea de  evanghelizare in oraşul Draganeşti Olt.
La scurt timp, in urma slujirii lor şi prin puterea Duhului Sfant, a luat fiinţa Biserica Speranța. Vrem să fim o comunitate de credinciosi rascumparati prin sangele lui Cristos, dornici sa duca speranta Lui, incepand din Draganesti-Olt pana la marginile pamantului.