Dumitru Mircea

Misionar Corabia

Familie : Dumitru Mircea, Cornelia, Damaris si Tibi

Ma numesc Dumitru Mircea si sunt misionar al Biserici Speranța din Draganesti Olt, in orașul Corabia.

Sunt căsătorit cu Cornelia și împreună avem doi copii, Damaris si Tibi.

In anul 1992 am înțeles ca pot fi iertat de păcatele mele si mi-am pus încrederea în jertfa Domnului Isus. In luna Mai 1994, a fost timpul când am început sa slujesc în plantarea de biserici în Lunca Ilvei județul Bistrita-Nasaud.

Din 2001 pana în 2012 am slujit ca misionar  in localitățile Calmatuiu de Jos și Salcia din județul Teleorman.

In 2012, prin harul Lui Dumnezeu am început plantarea de biserica in Corabia.

In Corabia ne dorim sa vedem o comunitate de oameni după chipul lui Dumnezeu care răspândesc Speranța lui Hristos în oraș și în zona.

Numele proiectului de plantare a bisericii vine din realitatea ca dragostea care a arătat-o Dumnezeu fata de noi  o manifestam fata de cei din jurul nostru si aceasta dragoste aduce speranță în inimile lor.

Activitățile proiectului:

Evanghelizare de la om la om dar si evenimente.

Identificarea si slujirea familiilor care sunt gata sa accepte pacea cu Dumnezeu în viata lor.

Organizarea acestor familii in grupuri celula

In fiecare duminica avem întâlniri publice de închinare

In grupul  “Micii exploratori” copiii sunt educați si pregătiți pentru a-L cunoaste pe Dumnezeu.

Ne implicam si in viata unor oameni prin împlinirea anumitor nevoi materiale.

Crestinii sunt ajutați sa crească în asemănarea cu Hristos prin ucenicie.

Proiectul “Acuila si Priscila”

Activitățile proiectului

In cadrul acestui proiect echipam oamenii care știu ca sunt chemați in lucrarea de misiune.

In prezent sunt responsabil de echiparea misionarilor din echipa de misiune zonala.

Cum va puteti implica?

Promovarea proiectelor noastre

Prin rugăciune

Prin Incurajare

Aducând echipe pe termen scurt

Prin suport financiar pentru lucrare

Mulțumim pentru felul în care veți asculta de indemnul lui Dumnezeu !

Scrisoare de informare

Fii alături de noi

Rugaciunea, sprijinul si incurajarile voastre ne ajuta sa mergem mai departe !

• Acoperire suport misionar 100% 100%

Tel: 0766439152