Emanuel Șerban

Misionar Partener Craiova

Emanuel Șerban este misionar în Craiova și face pare din echipa de plantare a bisericii din Craiova.
Încă din copilărie și-a dorit să lucreze cu, și pentru Dumnezeu.
În anul 2015 a început să ajute ocazional lucrarea din Drăgănești-Olt și Craiova iar în anul 2018, a început să se implice full-time în lucrarea din Craiova. Tot în același an a absolvit cursurile de pregătire misionară E2E.

Este căsătorit cu Lenuța (Eli) Șerban și au o fetiță. Împreună slujesc lui Dumnezeu prin darurile lor.

Slujire

Emanuel este responsabil de administrarea bunurilor bisericii din Craiova [clădiri (plata facturilor, întreținerea și îngrijirea lor, aprovizionare), mașini (plata taxelor, asigură buna funcționare, reparații etc)] ajută la administrarea și slujirea echipele venite în Craiova (prin transport, traducere, asigurarea și pregătirea locul în care stau).

Eli îl completează prin spiritul ei ospitalier. Ea studiază Literele și folosește aceste cunoștințe acolo unde este nevoie.

NOUTĂȚI DIN SLUJIRE

Susține

Rugaciunea, sprijinul si incurajarile voastre ne ajuta sa mergem mai departe !

Misune Dolj

Tel. +40 731 093 566