Familia Nistor – Stoenesti

Slujire StoenestiMa numesc Ionel Nistor, sunt casatorit cu Alina Nistor si avem 3 copii, Maria Ines, Daniel si Ana-Maria.

Sunt misionar al Bisericii Baptiste „Betania” Sibiu, in parteneriat cu unul din punctele de misiune ale Bisericii Baptista „Speranta” din Draganesti-Olt si anume in localitatea Stoenesti.

Locuim intr-un sat din sudul Olteniei numit Berindei, un sat unde nu exista nici o biserica evanghelica. Avem ca misiune plantarea unei  biserici. Impreuna cu sotia mea dorim sa vestim Evanghelia si sa plantam o biserica pentru largirea Imparatiei lui Dumnezeu. Modul in care vrem sa impactam acest sat si sa implinim viziunea este prin a-i ajuta pe oameni in nevoile lor spirituale, medicale si cele materiale.

Activitatile in care suntem inplicati sunt urmatoarele:

• Predicare si ucenicizare in Stoenesti
  • Misiune medicala (Cabinet medical unde Alina este medic de familie)
  • Grup de copii
  • Evangherizare pe strada
  • Slujirea oamenilor in diferite nevoi
  • Ucenicie
  • Potrivit cu Scriptura si cu indemnul Duhului Sfant dorim sa infiintam o echipa care sa fie parte la aceasta viziune.

Cum va puteti implica:

• prin rugaciune
  • aducand echipe in misiune pe termen scurt
  • prin suport financiar pentru misiune
  • implicare personala pe termen lung sau diferite proiecte
Înapoi la Zonal