Laura Hansen

Misionară Punct de Misiune Craiova

Implicare

Laura Hansen este lucrător cu copiii în Craiova. După ce a lucrat 6 ani ca profesor în școala primară, Statele Unite, Dumnezeu a chemat-o pe câmpul de misiune.
Prima sa chemare a fost în Austria unde a predat într-o scoală creștină și s-a implicat în evanghelizarea stradală. Drumul său a continuat în Germania unde a ajutat la plantarea unei biserici înainte ca Dumnezeu să o ghideze către Sibiu unde a slujit copiii comunității rrome din satele învecinate.
În 2018 ea s-a alăturat Bisericii Speranța în lucrarea din Craiova.
Viziunea ei este să arate dragostea Domnului Isus copiilor din Craiova și din împrejurimi și să îi învețe cum să fie urmași devotați ai Săi și la rândul lor să poată să îi învețe pe alții.
Pasiunea Laurei este să folosească metode creative pentru a-i ajuta pe copii să învețe mai bine.

Slujiri

Club de Engleză

Copiii cu vârstele cuprinse între 6 și 12 ani au oportunitatea de a învăța limba engleză prin metode distractive (lecții interactive, cântece și jocuri).

Școala duminicală

Copiii au ocazia să-L cunoască pe Isus și să crească în dragoste și credință față de El. Școala duminicală le oferă copilașilor ocazia să învețe mai multe despre Domnul pe înțelesul lor.

Proiecte viitoare

Teatru de păpuși

NOUTĂȚI DIN SLUJIRE

Susține

Rugaciunea, sprijinul si incurajarile voastre ne ajuta sa mergem mai departe !

Misune Dolj

Misune Olt