Departament Misiune

Departament de Misiune

Biserica noastra are o misiune clara. Ne dorim sa ducem speranta oamenilor vestind Evanghelia Domnului Isus Hristos si in acelasi timp cautam sa implinim si nevoile fizice ale semenilor nostri, initiând proiecte ce urmaresc glorificarea lui Dumnezeu cât și binele comunitații. În fond, Scriptura spune că, iubindu-i pe oameni, Îl iubim pe Dumnezeu.

Costea Raul

Coordonator

Costea Raul coordoneaza departamentul de misiune și Programul E2E.

Membrii echipei

Alex Tudoroiu

Membru echipă

Alex coordonează proiectul atât proiectul Ochelari de vedere dar și diferite evenimente evanghelistice (muzicale, sportive)

Chrisy Alborn

Membru echipâ

Christy coordonează proiectul Noul Testament pentru fiecare casă.

Veronica Palcău

Membru echipâ

Veronica coordonează slujirea copiiilor.

Stoica Marian

Florina Darvell

Membru echipă

Florina coordoneaza diferite evenimente evanghelistice si este implicata in slujirea copiilor.

Kevin Weppler

Membru echipă

Kevin este implicat in recrutarea misionarilor pe termen lung.

Dorothy Reid

Membră echipă

Dorothy asistă lucratorii bisericii în slujirea copiilor.

Proiect

Ochelari de Vedere

Pentru mulți dintre oamenii din jurul nostru, o simplă consultație oftamologică este un lucru ce nu și-l pot permite.

Prezentare video

Un nou testament pentru fiecare casă

Un Nou Testament

În Oltenia sunt aproximativ 700 000 de oameni care nu au Biblii. Dumnezeu a pus în inimile noastre dorința  de a oferi fiecărei case un Nou Testament. Credem că Dumnezeu poate schimba vieți prin Cuvântul Său.

echipat pentru a echipa

E2E

Județele Olt și Dolj au nevoie de misionari și lucrători pentru că și nevoia spirituală în  acestei părți ale României este mare.  Programul de echipare E2E,  se desfășoară pe parcursul a 6 luni și este conceput pentru a pregăti credincioșii să slujească ca misionari.

evenimente evanghelistice

proiect

Cluburi de copii

Ne întâlnim în locuri diferite: în casele copiilor, la locurile de joacă, pe străzi etc. și ne dorim ca pe măsură ce copiii Îl cunosc pe Isus, aceștia să ducă speranța și părinții lor.

Colaboratori

Slatina