Stoenesti

Serban George- pastor Stoenesti

Ma numesc George Serban, sunt unul dintre pastorii Bisericii Speranta Draganesti Olt .Sunt casatorit cu Daniela Serban si impreuna avem doua fete, Sara si Lidia.
La scurt timp dupa convertire am fost atras de slujirea crestina. Am studiat la colegiul Biblic Speranta pentru viitor,si in anul 2005 m-am alaturat ehipei misionare din Draganesti olt, ajutand la plantarea de biserici in satele judetului Olt,in mod special in localitatea Stoenesti, o localitate cu 2500 de locuitori.
Dorinta noastra este sa plantam o biserica care sa impacteze comunitatea in care traim dar si zona apropiata.
Implinim nevoile spirituale si fizice ale oamenilor.
Implinim nevoile spirituale prin predicarea Evangheliei si ucenicizarea noilor convertiti iar nevoile fizice ale oamenilor le implinim prin diferite proiecte sociale care vin in ajutorul acestora.

Activitatile pe care le desfasuram:

-In prezent coordonez echipa de misiune la nivel zonal, sunt implicat in ucenicizare si predicare
-In localitatea Stoenesti unde sunt responsabil avem grupe de copii cu care ne intalnim saptamanal
-In fiecare duminica avem intalniri publice cu oamenii din localitate
-In doua localitati din apropiere de Stoenesti avem grupe de studiu
-Ne implicam si social in viata oamenilor, le oferim un pachet cu alimente in fiecare luna catorva familii sarace
-De asemenea suntem implicati in evanghelizare pe strada

Cum va puteti implica?

Rugaciune ,vizita pe termen scurt sau lung ,adoptarea punctului de misiune sau a unui proiect pe care il desfasuram.
De asemenea va puteti implica financiar pentru nevoile misiunii.

Contact: e-mail jesus_for_oltenia@yahoo.com
geoserb1980@gmail.com
Tel: 0761698133-mobile
0249531038-fix

Multumim pentru rugaciune si ca sunteti parte la lucrarea Domnului de aici.