Har peste Har

Aug 13, 2019Ciudesnic, Din slujire

Este mare har sa fiu rascumparat din pacat de Domnul Isus Hristos, si iar este mare har sa fiu trimis ca lucrator ai Lui, unealta in mana Domnului pentru vestirea Evangheliei celor din jurul meu!

Acest har l-am simtit in mod deosebit pe parcursul a 3 zile (12-14 iulie) cand alaturi de noi a sosit un grup de 60 de credinciosi din Bucuresti cu care am desfasurat mai multe proiecte in Icoana prin care am raspandit Evanghelia. A fost un timp in care oameni de toate varstele din grupul sosit, dar si din biserica din Icoana (copii, tineri, adulti, familii, seniori) s-au implicat cu totul in slujirea celorlalti.

In aceste 3 zile s-au desfasurat 6 proiecte diferite cu obiective clare, avand un grup tinta clar caruia sa ii vesteasca Evanghelia lui Hristos.

Cele sase proiecte au fost: VBS pentru copii, activitati sportive pentru tineri si adolescenti, vizite la familii sarace, misiune medicala, activitati administrative de renovare si evanghelizare pe strada.

Laud pe Dumnezeu si ii multumesc…
…ca a trimis acesti oameni ca sprijin si intarire a misiunii din acest loc
…ca am primit aprobarile de la primaria locala pentru derularea evenimentelor planificate
…ca a unit inimile fratilor si surorilor din mica biserica locala ca sa se implice
…ca oamenii si copii din localitate au fost receptivi
…ca nu am suferit piedici mari, mana Lui fiind peste noi

Prin harul Domnului la final de iulie, a nascut si sotia mea Livia. Asteptam plin de emotie acest moment, desi totusi ma gandeam ca ar fi complicat sa se declanseze travaliul in timpul pregatirilor sau a zilelor de evanghelizare. Domnul s-a indurat si totul a fost bine! Pe data de 26 iulie 2019, ora 18:20, a venit in acesta lume si in familia noastra Maysa Ciudesnic. S-a nascut natural cu 4000 g si 54 cm. Slava Domnului pentru puterea pe care a dat-o sotiei si pentru modul in care le-a ocrotit!

Va multumesc pentru sustinerea voastra in rugaciune si va invit sa o faceti in continuare!

Motive de rugaciune:
Rugati-va ca oamenii din Icoana care au auzit Evanghelia sa ajunga sa primeasca darul mantuirii
Rugati-va pentru tinerii si copiii din Icoana sa il aiba pe Domnul Isus ca Domn si Mantuitor in viata lor.
Mijlociti inaintea Domnului pentru nevoile financiare si materiale din lucrarea din Icoana: familiile sarace, repararea gardului de la Icoana, renovarea cladirilor bisericilor.
Rugati-va pentru o crestere sanatoasa a fetitei noastre Maysa si recuperarea rapida a sotiei.

Cu toata dragostea si bucuria in Cristos,
Tavi si Livia Ciudesnic.

POZE DIN SLUJIRE