departament misiune

CHEMARE LA SLUJIRE

Lucrarea de plantare de biserici a inceput  in anul 2003.  Atunci, o echipa de misionari,  sustinuta de biserici din ţara şi din strainatate, s-a pus la dispozitia lui Dumnezeu pentru lucrarea de  evanghelizare in oraşul Draganeşti Olt. Dumnezeu a continuat sa ne conduca mereu si mereu spre atingerea cu Evanghelia a  altor comunitati din sudul Romaniei.

O MISIUNE CLARĂ

Biserica noastra are o misiune clara. Ne dorim sa ducem speranta oamenilor vestind Evanghelia Domnului Isus Hristos, local, zonal (Olt, Dolj, Teleorman) si international (Balcani, Siberia).

În timp ce suntem preocupați de sufletele oamenilor ne dorim să venim și în întâmpinarea nevoilor fizice ale acestora. De aceea, initiem, derulam si sustinem proiecte ce urmaresc glorificarea lui Dumnezeu cât și binele comunitaților din care facem parte. Facem ceea ce Scriptura ne indeamna sa implinim.
Iubindu-i pe oameni, Îl iubim pe Dumnezeu.

Donează prin cont PayPal sau direct prin Card Bancar.
În pagina de donație, alege Misunea pe care vrei să o susții!

DEPARTAMENTE

Ucenicie